paragraf-soru-cozme-taktikleri

Yeni Üniversite Sınavında Uygulanan Paragraf Soru Çözme Teknikleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

HADİ BAŞLAYALIM….

1)Algı ve anlama seviyesinin yüksek olduğu sabah saatlerinde her gün olmak kaydıyla 30 tane paragraf sorusu çözeceğiz arkadaşlar. Bu bizim paragraf sorularındaki başarı oranımızı artıracaktır. Bu oran artışı bize paragraf sorularına karşı bakış açımızı degiştirmemize biraz daha kendimize güvenimizin gelmesini sağlayacaktır.

2) Bütün paragraf sorularında TÜM ŞIKLARI OKUDUKTAN SONRA doğru cevaba karar vermek gerekir arkadaşlar. Zira birçok soruda doğruya yakın şıklar önce verilip öğrencinin o şıkkı işaretlemesi amaçlanmaktadır.

3) Arkadaşlar bu basamak bizim için çok önemli zira hem zaman kaybetmemizi hem de başarı oranımızı artıracaktır. Soruyu ve tüm şıkları okuduktan sonra aklınıza ilk geleni size en yakın olanı işaretleyin. İlk aşamada 2 şık arasında kalırsanız soruyu atlayın ve zaman kaybetmeyin. Yoksa büyük bir ihtimal hem yanlış yapacak hem de zaman kaybedeceksiniz.

4 )Bildiğiniz üzere, paragraf sorularının büyük kısmı ve bizi zorlayan sorular DENEME ve MAKALELERDEN seçilen bölümlerden oluşmaktadır. Bizim buna hazırlıklı olmamız lazım. ÖSYM’nin özellikle kullandığı SABAHATTİN ALİ gibi yazarların denemelerinden sınava kadar 3 kitap okumanızı tavsiye ediyoruz. Zira bu bize sınav anında önceden okuduğumuz bir bölümü okuduğumuzda avantaj sağlayacak ve moral olarak da bizi avantajlı hale getirecektir. İnsanın çalıştığı bir yerin sınavda çıkması gerçekten sınav moral ve motivasyon olarak bizi çok avantajlı hale getirecektir.

SON SÖZ: Bunları uyguladınız ve hala paragraf sorularında istediğiniz nete ulaşamadıysanız, ŞOKLAMA TAKTİĞİNİ UYGULAYIN. Bir günde 100-150 arası paragraf sorusu çözün ve bunu 3 gün arka arkaya yapın.

Unutmayın..
“DOĞRU YÖNE BAKANLAR HER ZAMAN KAZANIR.”

Paylaş