fbpx
0216 317 17 33

Neden Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nu seçmeniz için bir çok neden var!

*Gözde Ufuklar’da butik eğitimin VIP modeli uygulanır.

* Gözde Ufuklar’da öğrenciye özel program hazırlanarak öğrencinin hedefe ulaşması sağlanır.

*Gözde Ufuklar ‘da sınıflar 1 yada 3  kişiliktir.

*Gözde Ufuklar’da yaz programında Temel Matematik ve TYT programı tamamlanır.

* Gözde Ufuklar’da kamp programı ile öğrenciler hedefe bir adım daha yakın olur.

*Gözde Ufuklar’da kafes programları ile yoğun eğitim verilir.

*Gözde Ufuklar’da 90 adet deneme sınavı uygulanır.

*Gözde Ufuklar’da alanında uzman öğretmen kadrosu vardır.

*  Gözde Ufuklar’da aldığınız eğitime göre uygun ücret ödersiniz.

Ataşehir’in en iyi  Özel Öğretim Kursunu Keşfedin!

Öğretim Modelimiz

Gözde Ufuklar’da Eğitim Modeli Nasıl Uygulanır?

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu “Her Öğrencimiz Özeldir” sloganıyla eğitim veren bir kurumdur. Butik eğitim sistemi benimsenerek ve bireysel farklılıklar gözetilerek öğrenciye odaklı program oluşturulmaktadır.  Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursunun amacı, her öğrencimizin hedefine giden yolda ihtiyaç duyduğu en iyi hazırlık ortamını sağlamaktır. Öğrencilerimizin sınavlara hazırlığında öncelikle öğrenme düzeylerini yaptığımız sunum dersleri ile belirlemekteyiz. Öğrenme düzeylerini belirlediğimiz öğrencilerimizin yaptığımız deneme sınavı ile de bilgi düzeyini belirliyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin hem öğrenme düzeyleri hem de bilgi düzeyleri belirlenerek kendileri için en uygun homojen sınıfta eğitim almaları sağlanır.

Öğrencilerimizin öğrenme modeli de bizler için çok önemlidir. Öğrencilerin görsel, işitsel, kinestetik öğrenme modellerinden hangisinin öne çıktığının belirlenmesiyle farklılıkları yoğun olan öğrencilerimiz özel programa dahil edilir. Eğitim sistemimizde kişiye özel VIP eğitim uygulandığından yayınlardan deneme sınavlarına kadar öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak öğretim programı oluşturulur. Aksi takdirde hangi eğitim modeli uygulanırsa uygulansın bazı öğrencilere hitap etmeyecektir. Öğrencinin çok eksiği bulunduğu takdirde; bol tekrarlı, parçadan bütüne giden yoğun program uygulanır. Bir konunun tamamını aynı anda vermek yerine, alt başlıklar bol soru çözümleri ile verilir. Tüm konuları tamamlamış bir öğrenciye ise bu program uygun olmayacağı için bu tür öğrencilerimize her sorunun farklı olduğu çizgi üstü yayınlarla, hızlı ve pratik konu tekrarları ile eğitim planı oluşturulmaktadır.

Eğitim modelimizde öğrencinin kariyer planı dikkate alınarak bilgi birikimi ve öğrenme düzeyleri göz önünde bulundurularak en verimli programı oluşturulup yoğun eğitim sistemimiz ile başarıya ulaşması için her şey yapılır.

“Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nda eğitim 1 yada 3 kişilik sınıflarda verilir.”

Takviye Programları

Takviye Programları

Takviye programları lise kısmında 9. ve 10. Sınıflara; orta okul kısmında 5,6 ve 7. Sınıflara uygulanır. Takviye programlarının amacı öğrencilerimizin okul başarısını yükseltmek olduğu için programda tamamen öğrencinin okul programına göre ilerlenir. Okul dışında herhangi bir müfredat takip edilmez. Öğrencinin okul müfredatına uygun sorular çözülür.

Kurumumuzda 9. ve 10. sınıflara önerdiğimiz kurs programı haftalık toplam 4 saattir. Bu eğitim Matematik, Fizik, Kimya, Türkçe derslerini içerir. Ancak öğrencinin ve velisinin isteği ile dersler değişebilir. Örneğin Türkçe dersi yerine Biyoloji dersi işlenebilir. Ancak program mutlaka sınıf programı gibi sabit şekilde sürdürülür. Aksi halde programda yapılan sürekli değişmeler öğrencinin aynı öğretmenden ders almasını engeller. Bu eğitim programı oluşturulmadan önce alınacak dersler ve ders zamanları netleştirilerek birebir olarak düzenli şekilde öğrencimize uygulanır.

Ortaokul kısmında ise 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerimize haftalık 3 derslik program öneriyoruz. Bu programın içeriği Türkçe, Matematik ve Fen Teknolojileri derslerinden oluşmaktadır. Ancak programa başlamadan önce velimizin isteği doğrultusunda derslerde ve saatlerde değişiklik yapılması mümkündür. Dersler, tamamen okul müfredatına ve okul öğretmeninin anlatımına paralel olarak okula yardımcı kitapları ve defterleri dikkate alınarak öğrencinin okuluna uygun bir şekilde anlatılır. Eğitim tamamen birebir uygulanır.

9.Sınıf Ders zamanı kurum ve veli ortak kararı 4 saat 30 hafta 120 saat
10. Sınıf Ders zamanı kurum ve veli ortak kararı 4 saat 30 hafta 120 saat
7. Sınıf Ders zamanı kurum ve veli ortak kararı 3 saat 30 hafta 90 saat
6. Sınıf Ders zamanı kurum ve veli ortak kararı 3 saat 30 hafta 90 saat
5. Sınıf Ders zamanı kurum ve veli ortak kararı 3 saat 30 hafta 90 saat

TYT Hazırlık Programı

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nda TYT Hazırlık Programı Nasıl Uygulanır?

TYT Mart ayının 2.haftası yapılan, tüm dersleri içeren ilk sınavdır. Bu sınav TYT1, TYT2, TYT3, TYT4, TYT5, TYT6 şeklinde planlandırmaya sahiptir. Bu puanlarla alan üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık bölümleri bulunur.

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nda TYT hazırlık programı ayrı sınıflarda uygulanır. TYT programı alan öğrencilere asla AYT programı verilmez. TYT programları hafta sonu ve hafta içi derslerinde verilir. Hafta sonu TYT programı; Cumartesi 6 saat ve Pazar 6 saatlik program içerir. Hafta içinde ise 17:00-19:00 arası 3 gün etüt programı uygulanır. Yaz programından sonra Eylül’ün ilk haftasında başlayan TYT programları 6 aylık bir zaman diliminde ve toplamda 25 haftada tamamlanır. Bu ders zamanlarının dışında öğrencilere 60 adet TYT deneme sınavı uygulanır ve Şubat ara tatilde TYT kamp programı verilir. Kafes programları da bu çalışmaların dışında 100 saatlik zaman diliminde verilir.

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nda  TYT hazırlık programının hafta içi bölümü 4 gün olarak uygulanır. Günlük 4 saatlik ders, 2 saatlik etütler olarak TYT programı verilir. Hafta içinde TYT programı 400 saatlik ders ve 200 saatlik etüt olarak uygulanır. 60 adet TYT deneme sınavı uygulanır. Şubat ara döneminde TYT kamp programı ile öğrencilerimiz ile TYT’nin tüm konuları tekrar edilir ve bol soru çözülür. Kafes programlarında 100 saatlik bir zaman dilimi içinde öğrencilerimize verilerek programın verimliliği en üst seviyeye çıkarılır.

“Bu eğitim programı 1-3-5 kişilik sınıflarda verilir.”

TYT HAZIRLIK HAFTA SONU PROGRAMI

Cumartesi

Pazar

6+6=12 saat=25 hafta=300 saat

Salı-Çarşamba-Perşembe

Etüt

2+2+2=6 saat x 25 hafta = 150 saat

15 Temmuz -1 Eylül

Yaz Programı

240 saat hafta içi 5 gün

günlük 8 saatlik program(Erken Kayıtta Ücretlendirilmez)

Deneme Sınavları

60 adet YGS deneme sınavı

Kamp Programı

10 günlük yatılı YGS Kampı

140 saatlik program

Kafes Programı

100 saatlik akşam kafes programı

TYT HAZIRLIK HAFTA İÇİ PROGRAMI

Salı Çarşamba

Perşembe Cuma

4+4+4+4=16 saat x 25 hafta = 400 saat

Salı Çarşamba

Perşembe Cuma Etüt

2+2+2+2=8 saat x 25 hafta = 200 saat

15 Temmuz -1 Eylül

Yaz Programı

240 saat hafta içi 5 gün

günlük 8 saatlik program (Erken Kayıtta Ücretlendirilmez)

Deneme Sınavları

60 adet TYT sınavı

TYT - AYT Hazırlık Programları

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nda TYT – AYT Hazırlık Programları Nasıl Uygulanır?

Gözde Ufuklar Özel Öğretim Kursu’nda  TYT-AYT hazırlık programı hafta sonu ve hafta içi olmak üzere ayrı uygulanır. Bu programa katılacak öğrencilerin öncelikle mutlaka yaz programını tamamlaması sağlanır. 240 saatlik yaz programı ile TYT konularını tamamlamış öğrencimiz, Eylül ayında ise baştan başlayacak şekilde TYT-AYT hazırlık programına alınır. Hafta sonu öğrencilerimiz okullar açılana kadar hafta içi, Haziran döneminde hafta içi kuruma gelerek programları uygunlaştırılır. Hafta sonu öğrencilerine toplamda 650 saatlik TYT-AYT programı verilir ve bu saatlerin dışında 60 adet TYT, 30 adet AYS deneme sınavı, kamp programları, yaz programı, kafes programı uygulanır.

TYT-AYT hazırlık programında hafta içi öğrencileri de yaz programını tamamladıktan sonra Eylül’ün ilk haftasında TYT-AYT hazırlık programına başlar. Hafta içi TYT-AYT hazırlık programı 4 gün olarak verilir. Günlük 4 saatlik ders programı ve 2 saatlik etütler şeklinde uygulanır. TYT-AYT programı toplamda 960 saatlik ders programından oluşmaktadır.Bu saatlerin dışında 60 adet TYT, 30 adet AYT deneme sınavı uygulanır. Yaz programı, kamp programları ve kafes programları bu çalışma saatlerinin dışındadır.

“Bu eğitim programı 1-3-5 kişilik sınıflarda verilir.”

TYT-AYT HAZIRLIK HAFTA İÇİ PROGRAMI

Hafta içi 16 saat 40 hafta 640 saat
Hafta içi 8 saat 40 hafta 320 saat
Yaz Programı 40 saat 6 hafta 240 saat
Kamp Programı 10 saat 10 gün 100 saat
Kafes Programı 5 saat 20 gün 100 saat
Denemeler 90 adet 40 hafta 240 saat
Toplam 1640 saat

TYT-AYT HAZIRLIK HAFTA SONU PROGRAMI

Hafta Sonu 12 saat 40 hafta 480 saat
Hafta içi 6 saat 40 hafta 240 saat
Yaz Programı 40 saat 6 hafta 240 saat
Kamp Programı 10 saat 10 gün 100 saat
Kafes Programı 5 saat 20 gün 100 saat
Toplam 1180 saat

Yaz Kampı Erken Kayıtta Ücretlendirilmez

11.Sınıf Üniversite Hazırlık Programı

 11. sınıf öğrencilerimizin programları, Üniversite hazırlık programı ve okula takviye program olarak uygulanır. Öğrencilerimizin homojen sınıf oluşumunda okudukları okullar önemli yer tutar. Okul seviyelerinin ve programlarının paralel olduğu öğrenciler aynı grupta yer alır. 11.sınıf öğrencilerine Cumartesi ve Pazar günleri 5’er saat olmak üzere toplam 10 saat üniversite hazırlık programı verilir. Öğrencilerimize verilen üniversite hazırlık programı okul müfredatı dışında bir eğitim olduğundan okul başarılarının düşmemesi adına hafta içinde de 3 gün 6 saat okul takviye programı uygulanır. Öğrencilerimize yaz programı tavsiye edilir. Ancak yaz programına katılmayan 11. sınıf öğrencilerimizde programa başlatılır. Eylül’ün ilk haftası başlayacak olan 11. sınıf üniversite hazırlık programı toplam 400 saat ders ve 240 saat okul takviye programından oluşur. Öğrencilerimize uygulanan yoğun deneme sınavları hem TYT deneme sınavı hem de 11. Sınıf müfredatını içeren deneme sınavı olarak ayrı ayrı uygulanır.

“Bu eğitim programı birebir olarak veya 3 kişilik sınıflarda verilir.”

Hafta Sonu 10 saat 40 hafta 400 saat
Hafta içi 6 saat 40 hafta 240 saat
Yaz Programı 40 saat 6 hafta 240 saat
Deneme Sınavları 40 saat 40 hafta 100 saat
Toplam 980 saat (Yaz Kampı Erken Kayıtta Ücretlendirilmez)

Teog Hazırlık Programları

LGS Hazırlık Programları Nasıl Uygulanır?

LGS hazırlık programı hafta sonu gruplarında uygulanır. Haftalık 10 saatlik program ile birlikte 6 saatlik hafta içi etüt programı verilir. Hafta içi etüt programı 16:00-19:00 saatleri arasındadır. Lgs hazırlık programında eğitim öncesinde öğrencimize ders verilerek öğrenme düzeyi belirlenir. Sonrasında 7. sınıf bilgi birikimini ölçen deneme sınavı yapılır. Lgs hazırlık programına başlamadan önce öğrencimizin böylelikle öğrenme düzeyi ve bilgi birikimi belirlenmiş olur. Bunlar ile birlikte grup içindeki homojenliğin sağlanabilmesi için öğrencimizin okulu da değerlendirilerek kendisi için en uygun gruba dahil edilir. Lgs hazırlık programında öğrencilerimize hafta içi verilen etüt programlarında konu tekrarları ve test çözümleri yapılır. Lgs hazırlık programında öğrencilerimize her hafta deneme sınavı uygulanır. Öğrencilerimiz hafta sonu öğleden önce ya da öğleden sonra ders programına etki etmeyecek şekilde denemelere katılır. Lgs öğrencilerimizin 8. sınıf konularını ilgilendiren geçmiş sınıf seviyelerine dayanan ders eksikleri eğitim öncesi tamamlanır.

“Lgs Hazırlık Programı 1  Kişilik sınıflarda uygulanır.”

LGS HAZIRLIK HAFTA SONU PROGRAMI

Hafta Sonu 10 saat 32 hafta 320 saat
Hafta içi 4 saat 30 hafta 120 saat
Denemeler 30 adet 30 hafta 60 saat
Toplam 500 saat

Fransız Okullarına Özel Üniversite Hazırlık Programı

Fransız Okullarına Özel Üniversite Hazırlık Programı

Fransız okullarında uygulanan programın Üniversite Hazırlık programına uzak olmasından dolayı bu okul öğrencilerimize üniversite hazırlık için  özel program uygulanır. Fransızca eğitim veren okul öğrencilerine eğer aynı okul kökenli olurlar ise 3  Kişilik sınıflarda eğitim verilebilir. Çok özel gruba dönüştürülen ve diğer hazırlık sınıfları ile homojenliği zor oluşturulabilen bu öğrencilerimize özel müfredat karşılıklı görüşmelerle oluşturulur. Yoğun üniversite hazırlık programı yanında okul takviye programları da kurs bünyesinde verilerek öğrencimizin çift program altında başarısızlığa uğraması engellenir. Bu programa ek olarak istenirse Galatasaray Üniversitesi iç geçiş sınavına da hazırlık programı uygulanır.

“Fransız okullarına özel uygulanan Üniversite hazırlık programı 1 ya da 3 kişilik sınıflarda uygulanır.”

Yaz Kampı

Kamp programları öğrencilerin eğitim problemlerini çözmemizde bize son derece yardımcı olmaktadır. Kamp programları Ömerli Rivas Otelde yatılı olarak geçmektedir. Uygulanan program eğitimin türüne göre zaman farklılıkları göstermektedir. TYT kampları 10 günlük periyotta uygulanır. Bu kampta tüm TYT dersleri verilir. Sabah 7’de öğrencilerimiz kalkar. Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra eğitim süreci başlar. Öğle yemek saatine kadar eğitim devam eder. Gün içerisinde 15 dakikalık 6 adet çay molası ve 1’er saatlik yemek molası dışında akşam 23:00’a kadar konu tekrarları ve test çözümleri uygulanır. Öğrencilerimiz 10 günlük periyotta tüm TYT konularını görmüş ve tüm konuların testlerini çözmüş olur. Bu kamplar bazen 3 ya da 4 günlük periyotlarda aynı mantıkla ders bazlı da uygulanır. AYT Matematik programında 3 günde tüm Matematik AYT konuları tekrar edilir ve test çözümleri yapılır.

Kafes Programları

Kafes Programları eğitimin çok önemli bir parçasıdır. Kafes programının amacı öğrencilerimizin daha uzun bir süreçte gözlem altında bol soru çözmesini sağlamak ve soruların çözümlerini anında kendilerine verebilmektir.

Kafes programları hafta içi saat 17:00-22:30 saatleri arasında uygulanır. Öğrencilerimize soru çözümü yapıldığı gibi, genel konu anlatımları ile de zamanımız doldurulur. Kafes programlarında amaç öğrencilerimizin akşam saatlerini de ders başında geçirmelerini sağlamak ve onları eğitimin içinde daha fazla tutmaktır.

Üniversite Hazırlık Deneme Sınavları

Deneme sınavları verilen eğitimin önemli bir parçasıdır. Yeterli deneme sınavı çözmeyen öğrencinin alacağı eğitimde yeterli mesafeyi katedebilmesi mümkün değildir. Öğrencilerimize Kadıköy Özel Öğretim Kursu ayrıcalığı ile deneme sınavları ders dışı zamanlarında uygulanır. Böylelikle öğrencilerimizin ders saatleri de harcanmamış olur. Hafta sonu öğrencilerimiz öğleden önce ders aldıklarında deneme sınavlarını öğleden sonra; öğleden sonra ders aldıklarında ise deneme sınavlarını sabah olmaktadırlar.

Hafta sonu öğrencilerimiz yıllık periyotta 60 adet TYT, 30 adet AYT deneme sınavı olmaktadırlar .Hafta içi öğrencilerimize de aynı mantıkla iki gün ders zamanları dışında deneme sınavları uygulanarak 60 adet TYT, 30 adet AYT deneme sınavı uygulanır.

3D Eğitim

3D Eğitim Modeli

Günümüzde “Eğitimde 3D” teknolojilerinin kullanılması yaygınlaşmaya başladı.Yapılan son araştırmalar gösteriyor ki 3D eğitim kullanımı sayesinde derse olan ilgi ve konsantrasyon büyük oranda artırılabilmekte ve bu sayede öğrenciler ders sonuna kadar dersi ilgiyle takip edebilmektedirler. Özellikle Fen Bilimleri alanındaki konularda 3D eğitim kullanımı öğrencilerin konuları daha iyi anlamalarını sağlamaktadır. Örneğin hücre bölünmesi konusu anlatılırken normal bir şekilde anlatılması nedeniyle öğrenciler sıkılabilmektedirler. 3D eğitim sayesinde öğrenciler hücreyi ve hücre bölünmesini üç boyutlu olarak görebilmekte,bu sayede öğrencilerin konuyu daha iyi kavramaları sağlanmaktadır. Bunun sağlanması öğrencilerin o konuda başarısını üst seviyeye çekerek,mevcut eğitim kalitesinin de artmasını sağlamaktadır.

Manyetik alanda 3 boyutlu olan yükün hareketini veya kimyada sigma ve pi bağlarını 3 boyutlu olarak görmek varken neden hala 2 boyutlusunu çizip de bunu öğrencinin hayal etmesi gereksin ki ? DNA ların sınıfın ortasında kurulduğu , kemiklerin üstümüze geldiği dersler hiçbir zaman unutulmayacak.Her ders yeni bir macera … Çok maliyetli veya okul ortamında yapılamayacak birçok deneyi 3D sanal laboratuarlar da yapılması, simülasyonlarla değerleri değiştirdiğimiz zaman sonuçların nasıl değiştiğini 3 boyutlu görmek artık mümkün. Sadece öğretmenlerin değil öğrencilerinde katıldığı interaktif simülasyonlar ile uygulayarak öğrenmek çok daha kolay ve eğlenceli… Bir önceki yazımız olan Egitimde 3 boyutlu dersler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Örnek Videoları